Kratka MINITABO

To produkt, który godzi wysokie wymagania dotyczące wytrzymałości z dążeniem do zachowania naturalnego charakteru zagospodarowanej powierzchni. Doskonale sprawdza się na rozległych terenach zielonych, podjazdach, drogach dojazdowych, parkingach, skarpach i chodnikach, ciągach pieszych.

Kratka MINITABO jest alternatywą dla "ciężkich" (fizycznie i optycznie) betonowych płyt chodnikowych, betonowych płyt ażurowych, twardych krat z tworzyw sztucznych, asfaltu i innych typów nawierzchni utwardzonej. Po zasianiu trawy lub zastosowaniu innego wypełnienia kratka staje się niewidoczna. Dzięki temu projektanci i inwestorzy mogą w pełni wykorzystywać estetyczne walory naturalnej nawierzchni, projektować obszary o zmiennej kolorystyce czy fakturze. Nawierzchnia taka wykazuje jednocześnie dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne - rozjeżdżanie, wycieranie i wydeptywanie.

Kratka MINITABO zapewnia 100% nawierzchni biologicznie czynnej. Dzięki temu trawniki wzmacniane kratką mogą być bez przeszkód nawadniane i nawożone. Doskonale się rozwijają, a równa powierzchnia ułatwia pielęgnację(wałowanie, aeracja, wertykulacja, oczyszczanie z opadłych liści, dosiewanie, grabienie, usuwanie chwastów, usuwanie tzw filcu), która nie jest możliwa przy zastosowaniu podobnych produktów dostępnych na rynku Tworzywo z którego wykonana jest kratka MINITABO, jest obojętne dla środowiska, odporne na warunki atmosferyczne (wilgoć, skrajne temperatury) . Materiałem do produkcji jest w pełni przetwarzalny granulat ( HDPE) pochodzący z recyklingu.

Przykłady wypełnień
Najczęściej stosowanym typem wypełnienia w systemie kratki MINITABO jest trawa oraz inne materiały mineralne i organiczne - grys, żwir, piasek, trociny, rozdrobniona kora. Różnorodność wariantów wypełnień daje możliwość efektownej, niebanalnej aranżacji terenu - pod względem kolorystyki i typu nawierzchni. Jedynym ograniczeniem jest w tym przypadku wyobraźnia projektanta i inwestora